Хирургическое удаление родимых пятен

  • Protseduuri kestvus:

    1 h

  • Protseduuri hind:

    al.150€

Sünnimärkide kirurgiline eemaldamine on protseduur, mille käigus eemaldatakse soovimatud sünnimärgid kirurgilisel teel.

Sünnimärgid tekivad 6–12 kuu vanuselt ja nende arv suureneb 30–40 eluaasta jooksul. Enamasti on sünnimärgid alla 1 cm läbimõõduga, tasase või ebatasase äärisega, ümarad või piklikud. Sünnimärkide värvus võib varieeruda pruunist kuni mustani. Ühel inimesel peaksid reeglina kõik sünnimärgid olema ühelaadsed. Umbes 1/3 pahaloomulistest pigmentkasvajatest ehk melanoomidest areneb pigmentsünnimärkidest.

Millal ja miks eemaldada sünnimärgid kirurgilisel teel? 

Kõige kindlam võimalus vältida, et moondunud või traumeeritud sünnimärk ei muutuks tulevikus ohtlikuks, on see kirurgiliselt täielikult eemaldada ja saata histoloogilisele uuringule. Probleemi varajasem avastamine ja likvideerimine suurendab oluliselt paranemise kiirust ja kindlust. Eemaldada võiks ka sageli traumeeritavaid sünnimärke, mis segavad riietumisel, raseerimisel jne. 1-2 korda aastas võiks külastada dermatoloogi ehk nahaarsti, kes otsustab, kas ja milliseid sünnimärke tuleb jälgida, millised eemaldada.

Kui sünnimärk on näos ja eemaldamise näidustus ainult kosmeetiline, on kosmeetiliselt parima tulemuse saavutamisekssoovitatav teha seda laseriga. Eelnevalt peab olema tehtud dermatoskoopia või biopsia, sest histoloogiline uuring ei ole pärast laseriga eemaldamist enamasti võimalik. Kui sünnimärgis kasvavad karvad, võivad need pärast edasikasvada. Sel juhul võiks samuti mõelda pigem sünnimärgi kirurgilisele eemaldusele.

Sünnimärkide kontroll – mida sünnimärkide juures jälgida? 

  • Asümmeetrilisus – tavaliselt sarnaneb sünnimärgi üks pool teise poolega.
  • Piirid – sünnimärgi piirid on tavaliselt regulaarsed ja mitte armendatud.
  • Värvus – kahtlased sünnimärgid sisaldavad tihtipeale mitut erinevat värvitooni. 
  • Muutused – kui sünnimärk on ajaga värvust muutnud või suurenenud, tuleks kindlasti arsti juurde minna. 

 

Meie laser- ja ilukliinikus vaatab sünnimärgid üle ja võtab nahaprobleemidega kliente vastu dermatoloogiaresident Ingel Soop, kes vajadusel saab suunata sünnimärgi eemaldusele dr Mari Laasma juurde. 

 

Broneeri aeg