Fraktsionaalne fotopeel

Fraktsionaalne fotopeel noorendus

Millised on soovitused enne ja pärast Fraktsionaalse fotopeel protseduuri?

 

Enne Fraktsionaalse fotopeel noorendus protseduuri soovitame oma kalenderi üle vaadata. Nahk koorub protseduuri järgselt tavaliselt 4–10 päeva. Veenduge, et teie protseduuri taastumise periood ei kattuks oluliste sündmustega! Kuigi võite taastumise ajal meiki kanda, on naha koorumist mõnikord raske varjata.

 

Samuti on oluline vältida päikese käes viibimist, kuna nahk vajab paranemist on pigmendilaigud sellisel juhul kiirelt tulema. Oluline on kanda päikesekaitset ning vahetult enne soojamaareisi ei soovita protseduuri teha. Vahetult peale reisi ei ole samuti soovitatav koheselt protseduuri teha. Peale päevitamist on soovitatav oodata 2-3 nädalat.

 

 

Kui teil on varem esinenud herpest (huulel, nina piirkonnas ja mujal), siis soovitame  profülaktilist ravi enne protseduuri, et minimeerida haiguspuhangu aktiviseerumist.

 

Koduhooldus mängib väga olulist rolli naha taastumisel peale happekoorimist. Soovitame rangelt järgida kliiniku poolt kaasa antud juhiseid! Koduhoolduse tooted peavad olema õrnad ja niisutavad, ei tohi sisaldada happeid. Oluline on mitte püüda koorimisprotsessi kiirendada naha näppimisega, kuna see võib suurendada nakatumise, halva paranemise ja pigmendilaikude tõenäosust. Tavapärast nahahooldust saab jätkata, kui nahk on protseduurist täielikult taastunud ehk umbes 2 nädala pärast.

Fraktsionaalne fotopeel noorendus protseduur koosneb viiest erinevast etapist. Kasutame protseduuri jooksul 3 einevat lasersüsteemi, IPL valgusravi ja TCA 15% hapet. Etapid koosnevad alljärgnevast:

1. etapis kasutame kudede soojenduseks Fotona Dynamis FRAC3®  neodüümlaseri ainulaadset programmi, mis annab sügavale naha sisse väikesi kõrge temperatuuriga pisteid. Tegemist on mitteablatiivse laseriga, mis noorendab nahka kolmemõõtmelisel meetodil.

 

2. etapis toimub Fotona Starwalker laseriga üksikute pigmendilaikude eemaldus e. „Spot Hunting“. Kasutades StarWalkeri patenteeritud MaQX-i impulsstehnoloogiat, saame fotoaukustiliselt lõhustada nahas olevad pigmendilaigud väiksemateks osadeks, mille tulemusel eemaldub pigment kehast läbi lümfisüsteemi kahjustamata seejuures nahka.

 

3. etapis kasutame IPL (intensiivne pulseeriv valgus) valgusravi Viora V20 tehnoloogiat. Antud ravimeetodit pigmendilaikude ravis on teaduspõhiselt uuritud ja see on näidanud väga häid tulemusi. Tänu IPL tehnoloogiale ei kahjusta me naha pindmist kihti ning saame viia soojusenergiat sügavamatesse kudedesse kus asetseb probleem mida soovime ravida- pigmendi puhul neeldub impulss pigmendis ja punetuse korral hemoglobiinis.  Lisaks stimuleerib IPL valgusravi kollageeni teket ning muudab naha elastsemaks ja siidiseks, ahendab poore ning silub pindmisi kortsukesi.

 

4. etapp on Fraktsioonaalne laserlihvimine Fotona Dynamis Er:Yag laseriga , mis eemaldab peeneid kortse, vähendades samal ajal oluliselt ka sügavamaid ja dünaamilisi kortse. Sobib väga hästi naha tekstuuri parandamiseks, vähendab suurenenud poore ja arme. Kuna laser võimaldab meil töötada epidermises kuni pärisnahani välja stimuleerib see ka uue kollageeni teket. Laseriga tehakse ablatiivsel meetodil mikrokanalid läbi naha millele järgneb viimane etapp-happe peale kandmine.

 

5. etapp Trikloroäädikhappe (TCA) peale kandmine. Happed varieeruvad kergest kuni sügava keemilise koorimiseni, olenevalt TCA kontsentratsioonist  (10–30% TCA tagab pindmise koorimise, 30–40% TCA tagab keskmise sügavuse ja 50% või rohkem TCA tagab sügava keemilise koorimise). Lisaks saab TCA hapetega ravida ka teatud nahahaigusi nagu melasma ja akne armid. Meie kasutame protseduuri käigus TCA15% hapet, mis läheb tänu eelmises etapis tehtud fraktsionaalsete mikrokanalite sügavale dermasse, mille tulemusena eralduvad surnud naharakud ja stimuleeritakse uute naharakkude kasvu ja kollageeni moodustumist.Tulemuseks on  noorenenud, terve ja särav nahk.