UUDIS! Plastikakirurgi vastuvõtt

Oleme oma klientide soovil hakanud pakkuma väiksemaid ilukirurgilisi operatsioone, mida saab teostada lokaalanesteesias ja mis ei vaja paarist tunnist pikemat viibimist meie hubases ja ilusas kliinikus. Kuna operatsioon on tähtis otsus, millega alati kaasneb ebamugavusi, mõningane taastumisaeg ja arm, on sobiva kirurgi ja kliiniku valimine väga oluline otsus. Sa pead tundma, et oled hoitud ja turvalistes kätes.

Miks valida plastikakirurgi vastuvõtt just Dr Mari Laasma Laserravi- ja Ilukliinikus?

Paljud meie patsiendid eelistavad teha väiksemaid ilukirurgilisi operatsioone dr Mari Laasma Laserravi- ja Ilukliinikus, kuna neil on varasemad positiivsed kogemused kliinikus töötavate spetsialistide ja pakutavate protseduuridega. Neil on tekkinud usaldus dr Laasma ja meie inimeste vastu ning seeläbi ka turvatunne.

Kuna kliiniku peamiseks eesmärgiks on multidistsiplinaarne lähenemine, siis valmistame vajadusel patsiendi naha eelseisva operatsiooni jaoks ette ning aitame võimalusel igakülgselt kaasa kiiremale operatsioonijärgsele taastumisele. Ette saame nahka valmistada näiteks niisutavate protseduuridega või tehes vajadusel lihaseid lõõgastavaid botuliintoksiini süste. Haava ja armi paranemisele kaasa aitamiseks pakume näiteks lümfimassaaži turse kiireks taandumiseks ning lööklaineteraapiat pärast rasvaimu tekkida võivate nahaaluste ebatasasuste ennetamiseks ja parandamiseks. Vajaduse korral alustame juba esimesel võimalusel armiravi laseriga, kuna uuringud on tõestanud varase armiravi tulemuslikkust. Iganenud on müüt, et operatsioonist peab olema enne sekkumist möödas vähemalt pool aastat. Vastupidi - mida varem armiraviga pihta hakata, seda parem on tulemus. Ettevalmistavate või koheste sekkumiste korral saame mõjutada armi tekkimise protsessi nii, et arm võib jääda koguni silmale märkamatu ja ei vajagi hilisemaid agressiivseid protseduure.

Millisel juhul eelistada kirurgilist sekkumist mittekirurgilistele protseduuridele?

Enamasti ei alga ega lõppe ilukliiniku külastus vaid ühe operatsioonile tulemise sooviga. Pigem püütakse tulevasi võimalikke operatsioone edasi lükata või sootuks ennetada. Meie kliinikus on selleks palju võimalusi, kuid alati jääb teatud vajadus ka kirurgilisteks protseduurideks. Seda näiteks juhul kui on näha, et mittekirurgiliselt saavutatavad tulemused ei ole piisavalt efektiivsed, püsivad või on ootused protseduurile olnud ebarealistlikud. Sellepärast on mõistlik tulla konsultatsioonile kliinikusse, kus pakutakse kõiki võimalusi ning patsiendi individuaalseid vajadusi, eelistusi ja eripärasid arvestades valitakse just talle kõige sobivam kirurgiline või mittekirurgiline meetod. Enamasti selgub lõplik tõde konsultatsiooni käigus.

Millega pöörduda plastikakirurgi vastuvõtule?

Plastikakirurgi vastuvõtule võite tulla mistahes kehapiirkonna või näoprobleemiga, mis eeldatavasti vajaks operatiivset sekkumist.

Kõige sagedasemaks plastikakirurgi poole pöördumise põhjuseks on soov korrigeerida rindasid. Lisaks pöördutakse tihti ka sooviga korrigeerida naha lõtvust näiteks suure kaalukaotuse tagajärjel (kõht, reied, õlavarred jne) või sooviga teostada rasvaimu mistahes kehapiirkondadest. Kõige sagedasemaks näopiirkonna esteetiliseks probleemiks, mille puhul plastikakirurgia on efektiivseimaks ja püsivaimaks ravimeetodiks, on rippuvad silmalaud.  Eemale ulatuvate kõrvalestade puhul on kirurgiline sekkumine otoplastika näol ainsaks lahenduseks.

 

Milles seisneb plastikakirurgi konsultatsioon?

Plastikakirurg selgitab läbivaatuse käigus patsiendi mure ja ootused, võimaliku operatsiooniga saavutatava tulemuse olemust, operatsiooniks ettevalmistust ja operatsiooni käiku. Kirurg võtab vajaliku anamneesi tervisliku seisundi, kasutatavate ravimite ja allergiate, samuti varasemate operatsioonide ja protseduuride kohta. Fotod opereeritavast piirkonnast ja meditsiinilised märkused  sisestatakse patsiendi terviseportaali. Kirurg selgitab ka operatsiooniga kaasnevaid võimalikke riske, kõrvalmõjusid ja tüsistusi.

Milliseid operatsioone on võimalik Dr Mari Laasma Laserravi- ja ilukliinikus teha lasta?

Meie ilukliinikus teostatakse lokaalanesteesias väiksemaid ambulatoorseid esteetilisi operatsioone nagu näiteks väiksemate piirkondade laserrasvaimu ja rasvasiirdamisi, silmalaugude plastikaid vajadusel koos kulmude tõstmisega, Lip Lifti, otoplastikat eemalduvate kõrvalestade korrigeerimiseks ning näopiirkonna nahamoodustiste ja sünnimärkide kirurgiliselt eemaldamist. Üldnarkoosi vajavad ilukirurgilised operatsioonid teostatakse meie hea koostööpartneri juures Amsel Clinicus. Seega leiame konsultatsiooni käigus alati just Sulle sobivaima lahenduse, mis võimaldaks jõuda parima tulemuseni.