IntimaLase® tupepinguldus (ealine lõtvus, sünnitusjärgne lõtvus)

Intimalase laserprotseduur on uusim minimaalselt invasiivne laserravi tupelihaste lõtvuse korral. Tupelihaste lõtvus tekib füsioloogiliste muutuste tõttu, menopausi, raseduse ja  peale sünnituse perioodi. Tupeseinte lõtvumisega kaasneb lihastoonuse kadu, kudede väljavenitus. Nõrgad tupelihased põhjustavad vähem stimulatsiooni, kuna seksuaalvahekorras puudub hõõrdumine ning üle selle rahulolu seksuaalelus väheneb. Fotona IntimaLase laserraviga seotud kliinilised uuringud näitavad 83% rahulolu ja 90% paranenud seksuaalset aktiivsust.

 

IntimaLase protseduurid viiakse läbi Fotona SP Dynamis lasersüsteemiga, kasutades 2940nm Er:YAG laserit Smooth Mode. Smooth Mode kiirgab ohutult soojusenergiat tupekalisse, vaagnat toetavatele sidemetele  ja limaskesta. Soojusenergia tulemusel käivitub uue kollageeni tootmine. Olemasolevad kudede kiud, aga muutuvad lühemaks ja tõmbuvad kokku, mille võrra paraneb  tupelihaste toonus ja tundlikkus vahekorra ajal.

Protseduur koosneb kahest etapist: spetsiaalne otsik viiakse tuppe ning ravitakse kogu ulatuses tupe seinu, seejärel vahetatakse otsikut ning ravitakse laserkiirega tupe eesruumi. Soovitatav on teha protseduuri 2-3 korda ühe kuulise vahega. Taastumine on kiire, 3 päeva ei soovita elada seksuaalelu ja minna vanni, basseini, spasse.

Broneeri aeg