Intiimpiirkonna protseduurid ja operatsioonid nüüd ka dr. Mari Laasma kliiniku laserravi- ja günekoloogia üksuses!

Kuna tänapäevane lähenemine esteetilisele meditsiinile on multidistsiplinaarne, ei piirdu esteetilised protseduurid ammu enam vaid kortsude täitega nagu mõned aastad tagasi. Esteetika on saanud palju laialdasema tähenduse, hõlmates kõiki esteetilisi aspekte pealaest jalatallani – olgu selleks juuksed, nahk, lihased, kehakaal, rüht, hambad või intiimpiirkond. Meil on suur rõõm, et saame olla naistele abiks mitte ainult näo- ja kehapiirkondade esteetilise välimuse parandamisel, vaid ka naise kõige intiimsemate murede puhul. Naine on meie jaoks üks tervik ja vaid oma kehaga harmoonias olev naine on enesekindal, ilus ja särav!

Intiimpiirkonna protseduurid ja intiimkirurgia kogub viimastel aastatel üha enam populaarsust ning seepärast oleme need toonud ka Dr Mari Laasma Laserravi- ja Ilukliiniku günekoloogia üksusesse, kus neid teostab suurte kogemustega günekoloog ja esteetilise meditsiini arst dr Lasarus Mitrofanoff.

Kui naine ei ole oma intiimpiirkonnaga rahul ja see tekitab nii probleeme enesehinnanguga kui ka pingeid suhetes partneriga, siis sellise olukorraga ei peaks ükski naine leppima! Vaid siis, kui naine tunneb end oma kehas hästi ja mugavalt, ka kõige intiimsematel hetkedel, saab ta olla terviklik, õnnelik ja veetlev. Ära häbene tulla ja küsida abi ka oma kõige intiimsemate murede lahendamiseks, sest meie oleme siin selleks, et sind päriselt aidata!

Miks tulla intiimkirurgilisele protseduurile just Dr Mari Laasma Laserravi- ja Ilukliinikusse?

Kuna intiimkirurgia on väga delikaatne teema, on usaldusväärse arsti ja kliiniku valimine väga oluline otsus. Raviplaani koostamine ja intiimkirurgiaga alustamine nõuab alati eelnevat günekoloogi konsultatsiooni. Oluline on teada, kas planeeritav protseduur sobib ka näiteks sünnitamata naisele, et see tulevikus ei segaks sünnitustegevust, jne. Günekoloog on kindlasti kõige pädevam teostamaks intiimpiirkonna protseduure ja operatsioone, kuna tal on kõige suuremad kogemused anatoomias, ta oskab hinnata häbememokkade ja tupe venivust nii enne kui pärast operatsiooni. Günekoloog ei lähtu vaid esteetilisest tulemusest, vaid respekteerib alati ka selle piirkonna delikaatsust ja tundlikkust, et naine saaks elada maksimaalselt nauditavat intiimelu.

Vähem oluline ei ole siinkohal ka kiire ja valutu taastumine, et patsient saaks võimalikult ruttu jätkata intiimeluga. Kõik operatsioonid ja protseduurid viiakse alati läbi kohaliku tuimastuse all ning tänu arsti suurtele kogemustele ja heale selgitustööle on protseduurid hästi talutavad ja valutud. Tänu terviklikule lähenemisele, suurele teadmistepagasile ja olles kursis kõige uuemate günekoloogiaalaste suundadega nõustab dr Mitrofanoff ka üleminekueaga kaasnevate murede korral, samuti elustiili ja tervisliku pikaealisuse (healthy longevity) osas.

Milliseid operatsioone saab teostada dr Mari Laasma kliiniku laserravi- ja günekoloogia üksuses?

Kuna Dr Mari Laasma kliiniku laserravi- ja günekoloogia üksus on varustatud kaasaegse tehnoloogia ja seadmetega, mis on spetsiaalselt töötatud välja intiimkirurgia protseduurideks ja operatsioonideks, on võimalused, mida saame täna naistele pakkuda, väga laiad. Protseduuri või operatsiooni valikul lähtub günekoloog eelkõige patsiendi kaebustest ja soovidest. Pärast vajalikke uuringuid ja läbivaatust valitakse sobivaim meetod ja koostatakse raviplaan, mis võib koosneda erinevatest kaasaegse esteetilise günekoloogia võimalustest, mida meie kliinik pakub. Kuna dr Mitrofanoff on ka Fotona laserite rahvusvaheline koolitaja ja suurte kogemustega nii lasergünekoloogias kui kirurgias, kombineerib ta sageli omavahel erinevaid meetodeid, et saavutada maksimaalselt häid ja püsivaid tulemusi. Meie eesmärk on tagada turvaline ja mugav kogemus igale kliendile.

Dr Mitrofanoff viib läbi:

  • Suurte ja väikeste häbememokkade plastikat, vajadusel koos kliitoriplastikaga
  • Kliitori plastikat
  • Vaginaalset ehk tupeplastikat (tupe pinguldamine tsüstotseele või rektotseele raviks)
  • Häbeme-, perineumi- või anaalpiirkonnast liignaha eemaldust laseriga
  • Välise hemorroidi eemaldamist
  • G-punkti tundlikkuse suurendamist täiteainetega
  • Suurte häbememokkade täidluse taastamist täiteainetega
  • Vulvodüünia ravi botuliintoksiiniga

 

Mida kujutab endast häbememokkade plastika (labiaplasty, labial reduction)?

Häbememokkade plastika ehk labiaplastika on üks populaarsemaid intiimkirurgia operatsioone. See võimaldab kohandada häbememokkade kuju ja suurust, pakkudes mitte ainult esteetiliselt häid tulemusi, vaid ka olulist funktsionaalset kasu.

Enamikul juhtudel (ligikaudu 99%) on operatsioon vajalik funktsionaalsetel põhjustel. Näiteks võivad liiga suured või pikad häbememokad põhjustada füüsilist ebamugavust, nagu valu või ärritust seksuaalvahekorra ajal, sportimisel või mõningate riiete kandmisel. Samuti võivad esineda hügieeniprobleemid ja urineerimisraskused.

Häbeme mittesoovitav kuju võib põhjustada ebamugavust ja vähendada enesekindlust ka intiimsuhetes.

Dr Mari Laasma Laserravi- ja Ilukliinikus saab korrigeerida nii suuri kui ka väikesi häbememokkasid. Protsess hõlmab soovimatu koeosa eemaldamist ja haava sulgemist õmblustega.

Häbememokkade plastika on ohutu ja komplikatsioonide risk on väike. Tulemused muutuvad märgatavaks tavaliselt 6 kuu kuni 1-2 aasta jooksul pärast operatsiooni.

Taastumisaeg on umbes üks nädal, mille jooksul tuleks vältida rasket füüsilist tööd ja sportimist. Seksuaalelu võib jätkata 4–6 nädala möödudes operatsioonist.

Korrigeerivaid lõikusi soovitatakse naistele, kes on juba sünnitanud, kuna operatsioon võib mõjutada koe elastsust ja seega sünnitust.

Kliitoriplastika

Koos häbememokkade plastikaga on võimalik ka kliitoriplastika. Kõige sagedamini tehakse seda väikeste häbememokkade plastika puhul, et eemaldada liigne lõtv nahk kliitori ümbruses.

Kellele on mõeldud intiimpiirkonna täitesüstid?

Häbemepiirkonda (Mons pubis) peetakse sageli naiste suguelundite üheks sensuaalseimaks alaks.

Koos meiega vananevad ka meie suguelundid. Suured häbememokad lõtvuvad, kaotades rasva, ning seetõttu muutub ka nende välimus: nad õhenevad ja võivad seksuaalvahekorra ajal põhjustada ebamugavustunnet. Lisaks välisele muutusele toimuvad ka sisemised muutused: tupeseinad õhenevad ning selle tagajärjel võib tekkida tupekuivus, mis võib muuta seksuaalvahekorra ebamugavaks või isegi valulikuks.

Üldiselt on kaks põhjust, miks naised soovivad hüaluroonhappe süste välissuguelunditesse – üks on esteetiline probleem ja teine funktsionaalne.

Suurte häbemokkade täitmine hüaluroohappega niisutab neid ja annab nooruslikuma välimuse, mis suurendab naise enesekindlust ning ka seksuaalvahekord muutub nauditavamaks. Kui suured häbememokad täidlasemaks muuta, aitab see ka väiksemaid häbememokkasid väljastpoolt varjata, tagades proportsionaalsema väljanägemise.

Milles seisneb G-punkti tundlikkuse suurendamine?

Protseduuri käigus süstitakse spetsiaalselt välja töötatud täiteainet otse G-punkti piirkonda, eesmärgiga suurendada selle ala tundlikkust.

Kuidas toimub väliste hemorroidide eemaldus?

Väliseid hemorroide anaalpiirkonnas ravitakse kohaliku tuimastuse all. Tihti kombineeritakse kirurgilist meetodit laseriga – veenid eemaldatakse kas kirurgiliselt või laseri abil. Sisemisi hemorroide võib samuti ravida lokaalse tuimastusega, lõplik ravimeetod selgub läbivaatuse käigus. 

Kas ja mis põhjusel tehakse intiimpiirkonda botuliintoksiini süste?

Naise intiimpiirkonnas kasutatakse botuliinisüste välissuguelundite tugeva valu ehk vulvodüünia korral, mis ei allu muule ravile. See võib esineda igas vanuses naistel. Ravi seisneb valuliku piirkonna lihaste lõdvestamises botuliintoksiiniga.

Botuliinisüste tehakse vastuvõtu käigus ambulatoorselt ja protseduur on tänu lokaalsele tuimastusele valutu. Mõju algab 1–3 nädala möödudes.

Kellele on mõeldud tupeplastika ehk tupe pinguldamine?

Sünnitusjärgselt (eriti kui on olnud mitmeid sünnitusi või rasked sünnitused, millega on kaasnenud rebendeid) võivad paljud naised kogeda olukorda, kus intiimpiirkond ja seksuaalelu ei ole enam endised. Tihti on muutunud esteetiline väljanägemine, samuti võib olla häiritud tundlikkus, mis võib negatiivselt mõjutada intiimsuhteid ja seksuaalelu. Sünnitamata naise puhul võib olla põhjuseks ka kaasasündinud eripära, näiteks liiga avar tupp, mis võib olla partneriga sobimatu. Lisaks põhjustavad tupe lõtvust (vulvovaginaalne lõtvus) ealised ja hormonaalsed muutused. Kuigi enamasti ei kaasne vulvovaginaalse lõtvusega seksuaalseid või kosmeetilisi probleeme, on siiski naisi, kellele see põhjustab suuri ebamugavusi. Kuna tegemist ei ole otseselt haigusega, vaid küsimus on elukvaliteedis, siis ei julge naised tihtipeale oma günekoloogilt abi otsida. Tupe pinguldust saab teha kergematel juhtudel väga tõhusalt laseri ning karboksüteraapiaga, kuid teatud juhtudel tuleb sekkuda ka kirurgiliselt. Sel juhul on tegemist tupeplastikaga, mis on suunatud tupe ja perineumi (lahkliha) piirkonna taastamisele ja parandamisele.

Kui probleem on ainult esteetiline ja/või kui tupe lõtvus on piirdub liig suure tupeavausega (hymeneal ring), annab perineumiplastika üldjuhul piisavalt häid tulemusi. Kui aga probleem esineb nii välistel suguelunditel kui ka tupe keskosas, on sageli vajalik ulatuslikum plastika. Sellisel juhul toimub operatsioon lisaks lahklihale ka veidi sügavamal tupes, umbes 4–6 cm sügavusel.

Operatsioonijärgne taastumisaeg on 3 nädalat, mille jooksul tuleb vältida rasket füüsilist tööd, treeninguid ning seksuaalvahekorda.

 

Protseduurile tuleku eelduseks on dr Lasarus Mitrofanoffi konsultatsioon. Selle järgselt saab aja protseduurile panna kirja kliinikus kohapeal, e-maili või telefoni teel.

 

Broneeri aeg günekoloogi konsultatsioonile