Tätoveeringute eemaldamine

Fotona Starwalker MaQX laseriga saame aidata teil vabaneda tätoveeringust kiiresti, armideta ning vähesema valuga.

Eemaldada saame nii tätoveeringuid kui ka kosmeetilist püsimeiki, sõltumata nende värvist.

Tätoveeringu eemalduse protseduur Fotona Starwalker MaQX laseriga võimaldab eemaldada:

 • Musta ja / või värviliste (k.a kollane, roheline, punane) tintidega tehtud tätoveeringuid
 • Kosmeetilisi tätoveeringuid (püsimeik)
 • Traumast põhjustatud (nt. asfalt) tätoveeringuid
 • Kiiritusravi märgistusi

 

Milles tätoveeringute eemaldamise protseduur seisneb?

Kõigepealt kantakse nahale kas kliinikus või juba enne protseduurile tulekut kodus tuimestav kreem. Anesteetikumi kasutatakse kas salvi või süstina (protseduuri hinna sees). Süstimisel vähendab anesteesia adrenaliiniga hemoglobiini hulka ja ravi on efektiivsem.

Kasutades FracTat meetodit, töötleme ravitavat pinda kolm korda sama protseduuri käigus, ravi vahel on 5 min pausid, mil jahutame ja niisutame töödeldavat pinda. Kokku tuleb sõltuvalt tätoveeringu suurusest ja keerukusest aega protseduurile varuda ca 30-95 min. FracTat meetod vähendab oluliselt visiitide arvu. FracTat tätoveeringu eemaldamine toimub selektiivse fototermolüüsi põhimõttel.

FracTat protseduur algab sellega, et naha sisse tehakse laseriga spetsiaalsed mikroaugukesed (fraktsionaalsed kanalid), mis toimivad hilisemal lasertöötlusel ka nahasisese rõhu maandajana. Nii saame töödelda ka väga sügavaid tätoveeringuid ja kiirendada pigmendiosakeste eemaldumist. FracTat protseduuri käigus osa tindist väljutatakse läbi naha tehtud fraktsionaalsete kanalite, kuid valdav enamus tindist väljub ca 1 kuu jooksul läbi lümsisüsteemi.

Tänu uudsele tehnoloogiale väheneb olulisel kõrvalmõjude, nahakahjustuste ja armistumise oht, sest väga laiad seadistuse valikud võimaldavad efektiivselt ja turvaliselt eemaldada ka keerulisemaid mitmevärvilisi tätoveeringuid. Laser saadab tätoveeringu tooni ja sügavust arvestades kindlaks määratud laserkiired otse tindiosakeste pihta. Ümbritsevad koed ja naha pigmendiosakesed jäävad seejuures kahjustamata.

Laseri eeliseks nö. vanakooli laserite ees on väga ühtlane, võimas ja lai kiir, millega saab korraga töödelda suuremat ala. Kui enamik lasereid saadab ühe laserimpulsi nanosekundi jooksul, siis Starwalkeri laserkiir koosneb nii nanosekund laserist kui picosekund laserist (laserkiir on jagatud ühe nanosekundi jooksul viieks võimsustipuks, millest igaüks kestab pikosekundi), aidates laseril lühema aja jooksul sügavamale nahka tungida.

FracTati ajaloend:

20 min 149 €
30 min 186 €

 

Mitu tätoveeringu eemaldamise protseduuri tuleb teha?

Enamast piisab 3–6 protseduurist, sõltuvalt tätoveeringu vanusest, suurusest, sügavusest ja asukohast, kasutatud tindist, pigmendiosakeste tihedust, armkoe olemasolust ning üldisest tervisest.

Iga järgmise protseduuriga lõhustatakse allesolevaid tindiosakesi, nii et tätoveering muutub iga korraga heledamaks. Kuna tinti jääb iga korraga vähemaks tuleb tõsta iga protseduuri võimsust, et ka sügavamal asetsevat tinti väljutada. Tindi hajumine toimub lõplikult mõne nädala kuni mõne kuu jooksul pärast protseduuri.

Tätoveeringu asukohast sõltuvalt lepitakse kokku uus protseduuri aeg - mida kaugemal kehatüvest, seda kauem võtab aega tätoveeringu kadumine (kuna lümfisõlmed asetsevad kaugemal). Näiteks randme või hüppeliigese piirkonnas asuva tätoveeringu eemaldamise vahe peab jääma ca 2-3 kuud. Kehatüvele lähemal asetsevate tätoveeringu eemalduse rotseduuride vahele peab jääma vähemalt 8 nädalat.

Uue protseduuri eelduseks on, et nahk on eelnevast protseduurist täielikult paranenud. Keskmiselt kulub tätoveeringu lõplikuks eemalduseks 4-6 protseduuri.

Kõige lihtsam on eemaldada ühevärvilist väikest musta tätoveeringut, värvilise tätoveeringu eemaldamine nõuab kauem aega. Erinevate toonide lõhustamiseks kasutatakse erinevaid lainepikkusi ja seega kulub protseduurile oluliselt kauem aega. Ebakvaliteetse tindi ja mõnede toonide eemaldamine võib olla keerulisem ja aeganõudvam. Võime tätoveeringu eemaldada ka osaliselt, kuid arvestama peab, et enne uue tätoveeringu tegemist peab nahk täielikult paranema. See võtab aega kuni 2 kuud.

Tervislikel eluviisidel on protsessi kiirendamises suur roll, seega soovitame toituda tervislikult ja tarbida piisavalt vedelikku!

 

 

Pärast protseduuri:

 • Järgi täpselt kliinku poolt antud haavaravi juhiseid!
 • Ära kanna riideid, mis töödeldud piirkonda hõõruvad või suruvad.
 • 24h enne ja pärast protseduuri ei soovitata tarvitada alkoholi.
 • 2 nädalat vältida sauna, basseini ja  spaad. Dušš, mis pole liiga kuum, on lubatud.
 • Hüperpigmentatsiooni vältimiseks hoida nahka 4 nädalat otsese päikesevalguse eest kaetuna.
 • Vajadusel jahuta aegajalt nahka külmakotiga.
 • Villide tekkimisel neid mitte lõhkuda, et vältida põletikku.
 • Sügeluse korral võib tarvitada antihistamiinikume.
 • Kui tugev punetus ja turse ööpäeva jooksul vähenemise märke ei näita, on vaja kontakteeruda kliinikuga

 

Vastunäidustused:

 • Aktiivse ja kroonilised põletikud ja naha kahjustused
 • Antibiootikumravi (viimase tabletti võtmisest peab olema möödunud 2 nädalat)
 • Onkoloogilised haigused
 • Keloidarmid
 • Aktiivne herpes
 • Värskelt päevitunud nahk (päevitusest peab olema möödas 2-4 nädalat)
 • Isepruunistavaid kreemid enne ja peale protseduuri ravitavas piirkonnas
 • Rasedus ja imetamine
 • Alla 18-aastastele isikutele teostame protseduuri vaid vanema või eestkostja nõusolekuga.

Broneeri aeg