Tätoveeringute eemaldamine

Tätoveeringu eemaldus Fotona Starwalker MaQX laseriga

Fotona Starwalker MaQX laseriga saame aidata teil vabaneda tätoveeringust kiiresti, armideta ning vähesema valuga.

Eemaldada same nii tätoveeringuid kui ka kosmeetilist püsimeiki, sõltumata nende värvist.

 

Protseduur võimaldab eemaldada:

 • Musta ja / või värviliste (k.a kollane, roheline, punane) tintidega tehtud tätoveeringuid
 • Kosmeetilisi tätoveeringuid (püsimeik)
 • Traumast põhjustatud (nt. asfalt) tätoveeringuid
 • Kiiritusravi märgistusi

 

Kasutame FracTat meetodit, mida töödeldakse kolm korda samal päeval, ravi vahel on 5 min pausid, kokku ca 30-95 min (olenevalt ala suurusest). FracTat meetod vähendab oluliselt visiitide arvu.

Hinnakujundus on ajapõhine.

Anesteetikumi kasutatakse kas salvi või süstina (protseduuri hinna sees). Süstimisel vähendab anesteesia hemoglobiini hulka ja ravi on efektiivsem.

FracTati ajaloend:

20 min 149 €

30 min 186 €

 

Mitu protseduuri tuleb teha?

 

Enamast piisab 3–6 protseduurist, sõltuvalt tätoveeringu vanusest, suurusest, sügavusest ja asukohast, kasutatud tindist, pigmendiosakeste tihedust, armkoe olemasolust ning üldisest tervisest.

 

Iga järgmise protseduuriga lõhustatakse  allesolevaid tindiosakesi, nii et tätoveering muutub iga korraga heledamaks. Kuna tinti jääb iga korraga vähemaks tuleb tõsta iga protseduuri võimsust, et ka sügavamal asetsevat tinti väljutada. Tindi hajumine toimub lõplikult mõne nädala kuni mõne kuu jooksul pärast protseduuri. Tätoveeringu asukohast sõltuvalt lepitakse kokku ka uus protseduuri aeg - mida kaugemal kehatüvest seda kauem võtab aega tätoveeringu kadumine (kuna lümfisõlmed asetsevad kaugemal).Nt. randme või hüppeliigese piirkonnas asuva tätoveeringu eemaldamise vahe peab jääma ca 2-3 kuud. Kehatüvele lähemal asetsevate tätoveeringu eemalduse rotseduuride vahele peab jääma vähemalt 8 nädalat. Uue protseduuri eelduseks on, et nahk peab eelnevast protseduurist olema täielikult paranenud. Keskmiselt kulub tätoveeringu lõplikuks eemalduseks 4-6 protseduuri. Kõige lihtsam on eemaldada ühevärvilist väikest musta tätoveeringut, värvilise tätoveeringu eemaldamine nõuab kauem aega. Erinevate toonide lõhustamiseks kasutatakse erinevaid lainepikkusi ja seega kulub protseduurile oluliselt kauem aega. Ebakvaliteetse tindi ja mõnede toonide eemaldamine võib olla keerulisem ja aeganõudvam. Võime tätoveeringu eemaldada ka osaliselt, kuid arvestama peab, et enne uue tätoveeringu tegemist peab nahk täielikult paranema. See võtab aega kuni 2 kuud.

Tervislikel eluviisidel on protsessi kiirendamises suur roll, seega soovitame toituda tervislikult ja tarbida piisavalt vedelikku!

 

 

Pärast protseduuri:

 • Järgi täpselt kliinku poolt antud haavaravi juhiseid!
 • Ära kanna riideid, mis töödeldud piirkonda hõõruvad või suruvad.
 • 24h enne ja pärast protseduuri ei soovitata tarvitada alkoholi.
 • 2 nädalat vältida sauna, basseini ja  spaad. Dušš, mis pole liiga kuum on lubatud
 • Hüperpigmentatsiooni vältimiseks hoida nahka 4 nädalat otsese päikesevalguse eest kaetuna.
 • Vajadusel jahuta aegajalt nahka külmakotiga
 • Villide tekkimisel neid mitte lõhkuda, et vältida põletikku
 • Sügeluse korral võib tarvitada antihistamiinikume
 • Kui tugev punetus ja turse ööpäeva jooksul vähenemise märke ei näita on vaja kontakteeruda kliinikuga

FracTat tätoveeringu eemaldamine toimub selektiivse fototermolüüsi põhimõttel. Kui tätoveeringut tehakse, viiakse tindiosakesed nahas nõelaga nn pärisnaha ehk dermise kihti. 42 päeva möödudes on 30% tindist väljutatud kehast lümfisüsteemi kaudu. Nahas olev tint aga jääb makrofaagidesse püsima. Kuna tindiosakesed on suured ning paiknevad sügaval nahas, ei saa keha neist ise jagu ning tätoveering jääb nahas kahjustamatult paljudeks aastateks püsima. Tänapäevaste spetsiaalsete Q-Switch laserite abil lõhutakse need tindiosakesed aga üliväikesteks (nano ja/või pico) osakesteks, mis väljutatakse lümfisüsteemi kaudu. Mitu lainepikkust ja nn Q-Switched lasersüsteem saadab ülilühikese valgusimpulsi otse läbi naha pealiskihi sügavamale dermisesse, kus see imendub ainult valitud pigmendis ning jätab kahjustamata teised koed.

 

Milles protseduur seisneb?

 

Kõigepealt kantakse nahale kas kliinikus või juba enne protseduurile tulekut kodus tuimestav kreem. Anesteetikumi kasutatakse kas salvi või süstina (protseduuri hinna sees). Süstimisel vähendab anesteesia adrenaliiniga hemoglobiini hulka ja ravi on efektiivsem. Kasutades FracTat meetodit, töötleme ravitavat pinda kolm korda sama protseduuri käigus, ravi vahel on 5 min pausid, mil jahutame ja niisutame töödeldavat pinda. Kokku tuleb sõltuvalt tätoveeringu suurusest ja keerukusest aega protseduurile varuda ca 30-95 min. FracTat meetod vähendab oluliselt visiitide arvu. FracTat protseduur algab sellega, et naha sisse tehakse laseriga spetsiaalsed mikroaugukesed (fraktsionaalsed kanalid), mis toimivad hilisemal lasertöötlusel ka nahasisese rõhu maandajana. Nii saame töödelda ka väga sügavaid tätoveeringuid ja kiirendada pigmendiosakeste eemaldumist. FracTat protseduuri käigus osa tindist väljutatakse läbi naha tehtud fraktsionaalsete kanalite kuid valdav enamus tindist väljub ca 1 kuu jooksul läbi lümsisüsteemi.  Tänu uudsele tehnoloogiale väheneb olulisel kõrvalmõjude, nahakahjustuste ja armistumise oht sest väga laiad seadistuse valikud võimaldavad efektiivselt ja turvaliselt eemaldada ka keerulisemaid mitmevärvilisi tätoveeringuid. Laser saadab tätoveeringu tooni ja sügavust arvestades kindlaks määratud laserkiired otse tindiosakeste pihta. Ümbritsevad koed ja naha pigmendiosakesed jäävad seejuures kahjustamata.

Laseri eeliseks nö. vanakooli laserite ees on väga ühtlane, võimas ja lai kiir, millega saab korraga töödelda suuremat ala. Kui enamik lasereid saadab ühe laserimpulsi nanosekundi jooksul, siis Starwalkeri laserkiir koosneb nii nanosekund laserist kui picosekund laserist (laserkiir on jagatud ühe nanosekundi jooksul viieks võimsustipuks, millest igaüks kestab pikosekundi), aidates laseril lühema aja jooksul sügavamale nahka tungida.

 

Vastunäidustused:

 

 • Aktiivse ja kroonilised põletikud ja naha kahjustused
 • Antibiootikumravi (viimase tabletti võtmisest peab olema möödunud 2 nädalat)
 • Onkoloogilised haigused
 • Keloidarmid
 • Aktiivne herpes
 • Värskelt päevitunud nahk (päevitusest peab olema möödas 2-4 nädalat)
 • Isepruunistavaid kreemid enne ja peale protseduuri ravitavas piirkonnas
 • Rasedus ja imetamine
 • Alla 18-aastastele isikutele teostame protseduuri vaid vanema või eestkostja nõusolekuga.