Huulte suurendamine ja korrigeerimine - kellele ja milleks?

Täitesüstidega on võimalik muuta huuled täidlasemaks ja atraktiivsemaks või taastada huulte volüümikadu, mis tuleneb vananemisest ja keskkonnamõjudest.

Kellele on mõeldud huulte täitesüstid?

Protseduur on populaarne igas vanuserühmas. Nooremad kliendid on sotsiaalmeedia mõjule eriti vastuvõtlikud ja tahavad sageli täidlasemaid huuli. Neile sobib sellisel juhul huulte suurendamine.

Seevastu 50ndates eluaastates naised ei soovi niivõrd huuli suurendada, kui taastada kadumaläinud volüümi nii huultes kui huuleümbruses. Lisaks tahetakse tuua välja huulekontuuri, tõsta allavajunud suunurki, taastada huulekuju, eemaldada huuleümbruse kortse. Huuled on üks esimesi piirkondi, kuhu tekivad nähtavad vananemisilminguid ning loomuliku ja harmoonilise tulemuse saavutamiseks soovitame mitte piirduda vaid huulekontuuriga, vaid taastada ka huuleümbruse piirkond täitesüstide abil. 

Huulte korrigeerimise näidustused:

  • Huulte asümmeetria
  • Beautification, nn „ilustamine“
  • Huulte mahu taastamine
  • Igemenaeratuse peitmine
  • Allavajunud suunurgad
  • Soov huuli atraktiivsemaks muuta

 

Huuled vajavad hoolikat lähenemist

Huulte täitesüstide protseduuri läbi viies tuleb osata tähelepanelikult kuulata kliendi soove ning sealjuures selgitada talle, kas ja kui suures mahus on võimalik tema soove/ootusi täide viia. Siinkohal on oluline võtta arvesse patsiendi nägu tervikuna, austades etnilist päritolu,  anatoomilisi iseärasusi ja nn „kuldset suhet“ ehk kuldlõiget (golden ratio).  Kaukaasia päritolu inimestel loetakse üla- ja alahuule “kuldseks suhteks“ 1:1,618 – alumine huul peaks olema ideaalis 1,618  suurem kui ülemine). Enamik inimesi peab seda esteetiliselt kõige atraktiivsemaks.

Samuti tuleks parima tulemuse saamiseks lähtuda kliendi loomulikust huulekujust, huulte liikumisest ja miimikast.

Huulte piirkond on väga dünaamiline ja nõuab optimaalsete tulemuste saavutamiseks hoolikat lähenemist erinevate täiteainete ja süstetehnika valikul. Kui näopiirkond vajab teisigi korrigeerivaid protseduure (nasolabiaalsed kortsud, põsed, marionettjooned), tuleks need teostada enne huultele volüümi lisamist. See võimaldab näha, millist täiendust huuled vajavad, et olla harmoonias ülejäänud näoga, ja tasakaalustada näo alumist poolt. Huulte välimus määrab suures osas inimese näo atraktiivsuse.

Huulte suurendamine ja/või korrigeerimine – millele tähelepanu pöörata

  • Väga oluline on õige spetsialisti valik – vale tehnika tagajärjeks võivad olla pardihuuled ja täiteainete migratsioon. Kuid õige spetsialisti käe all on täiesüstide protseduur ohutu, efektiivne ja annab kohesed tulemused.
  • Spetsialist otsustab protseduuri käigu – patsient ei ole see, kes valib, kuhu süstida või kas kasutada protseduuri jaoks nõela või kanüüli.
  • Spetsialist valib sobiva toote ja koguse  – liiga suur täiteaine kogus võib põhjustada täiteaine migratsiooni. Noorematele patsientidele, kelle peamine eesmärk on huulte maht, sobib pehmem täiteaine.

 

Foto: huulte suurendamine -  enne ja pärast tulemused

Broneeri aeg