IPL pigmendiravi

 • Protseduuri kestvus:

  30 min

 • Protseduuri hind:

  150€

Pigmendilaikude teket võivad soodustada eri põhjused, täpset põhjust ei ole aga siiani teada. Kokkupuude  päikesekiirgusega  (UVA ja UVB ), hormonaalsed muutused (n: rasedus), põletikuline ja vigastatud nahk suurendavad melaniini tootmist nahas, mis tekitab hüperpigmentatsiooni. Pigmendilaigud võivad esineda nahal nii heledate (hüpopigmentatsioon) kui ka tumedate laikudena (hüperpigmentatsioon). Hüperpigmentatsioonil võib avalduda nahal erinevates vormidena (melasma, põletikujärgne hüperpigmentatsioon, tedretäpid, solaarlentigo jne). Hüperpigmentatsioon on tervisele kahjutu, kuid võib mõjutada inimese rahulolu enesega. Pigmendilaikudest vabanemiseks on mitmeid erinevaid viise. Peamine on siiski pidev naha kaitsmine päikese eest, kandke aastaringselt päikesekaitset  SPF 30+. Otsese päikese käes viibides ärge unustake päikesekaitset uuendada iga paari tunni tagant, kandke päikeseprille, mütsi. Korra aastas lubage endale keemilist koormist ja IPL pigmendilaikude ravi. Nii hoiate oma nahatooni ühtlasena ja pidurdate vananemise ilminguid.

 

 

Protseduuri eeljuhised:

 • 2 Nädalat enne ära kasuta isepruunistavaid tooteid, väldi otsest päevitamist, solaariumi. Kanna SPF 50.
 • Päev enne protseduuri väldi alkoholi, võimalike tursete tekkimisete pärast.
 • Kui kasutad isotretinoiini sisaldavat ravimit, konsulteeri eelnevalt oma raviarstiga.
 • Nädal enne tuleb paus teha akne/rosaatsea toopiliste ravimite kasutamisel.

 

Protseduuri järeljuhised:

 

 • 2 Nädalat peale protseduuri ära kasuta isepruunistavaid tooteid, väldi otsest päevitamist, solaariumi. Kanna SPF 50.
 • Protseduuri päeval väldi alkoholi tarbimist, võimalike tursete tekkimisete pärast.
 • Väldi peale protseduuri 2 nädalat sauna, vanni, spa, basseini.
 • Väldi peale protseduuri 2 nädalat töödeldavas piirkonnas (aparaadi hoolduseid, keemilist koorimist  jms).
 • Niisuta nahka igapäevaselt.

 

 

Kui tihti peab IPL pigmendilaikude ravi tegema?

 

Kõik oleneb naha seisundist ja probleemi tõsidusest. Soovitatav on teha kuur, mis koosneb 2 korrast 4 nädalase vahega. Ravikuuri lõppedes on pigment vähenenud või sootuks kadunud, aga mitte igaveseks. Üldiselt tuleb aasta või kahe pärast protseduuri korrata. Pigmendi tagasitulekust sõltub palju sinu elustiilist, hormonaalsest seisundist.

 

Kas protseduur on valus?

IPL protseduur ei ole silitamine, kuid ei ole ka otseselt valus. Pigem ebamugav ja valdav enamus inimesi isegi häirib pigem valguse sähvatus kui kuuma tunne. Silmi kaitseme prillidega, sellepärast ei pea muretsema.

 

 

Kuidas IPL pigmendilaikude ravi toimub?

 

Pigmendilaikude ravis kasutame parimat aparatuuri Viora V20 IPL (intensiivne pulseeriv valgus) tehnoloogiat, antud ravimeetodit pigmendilaikude ravis on teaduspõhiselt uuritud ja näidanud häid tulemusi. Tänu IPL tehnoloogiale ei kahjusta me naha pindmist kihti ning saame viia soojusenergiat sügavamatesse kudedesse (pigmendi puhul neeldub impulss pigmendis)  kus asetseb probleem, mida saame ravida. Protseduuri järgselt 24h jooksul pigment tumeneb ja 2 nädala jooksul on pigment kadunud või heledam.

 

Vastunäidustused protseduuriks:

 • Kroonilised põletikud kehas
 • Aktiivne herpes
 • Vigastatud nahk
 • Onkoloogilised haigused
 • Epilepsia
 • Keloidarmid
 • rasedus, imetamine

 

Kuidas IPL protseduur välja näeb?

Hea on kui protseduurile tuled ilma meigita, kui see pole võimalik eemaldame esmalt meigi ja seejärel valmistame naha septsiaalse puhastusvahendiga. Teisalt katame naha jahedama geeliga ning kaitseme sinu silmi spetsiaalsete prillidega. Spetsialist valib sinule sobivad parameetrid ja IPL otsik asetatakse nahale, võid tunda kuuma, torkivat tunnet, kuid see möödub kiirelt. Protseduuri lõpus niisutatakse nahk taastava kreemiga ning kindlasti ära unusta päeva jooksul SPF 50 uuendada.

 

Kas ma peale protseduuri tööle saan minna?

Üldiselt saab, aga tuleb arvestada sellega, et nahk näeb veelgi punetavam ja pigment on intensiivne ehk muutub tumedamaks. Meikida ei soovita samal päeval, järgneval päeval juba võib.

 

Kui kaua võtab aega protseduurist taastumine?

Võib arvestada 1-2 nädalaga. Pigment hakkab peale 24h välja tulema. Meie enda kliendid on kirjeldanud seda protsessi väga erinevalt, mõni ütleb, et pigment tuleb välja nagu nahal oleks kohvipaksu puru, kärnad ja mõni ei pane suuresti midagi tähele senimaani kuni näeb, et pigmenti pole enam või on siis heledam. Peale seda tunned, et nahk enam ei kuiva ja ehk ei vaja ka enam lisaniisutust.

Broneeri aeg