Hüperhidroosi ehk liighigistamise laserravi

  • Protseduuri hind:

    Tutvumishind: 1500€

Ainsana Eestis: liighigistamisest jäädavalt vabaks kõigest ühe protseduuriga!

Minimaalselt invasiivne lahendus liigse higistamise vastu!

Mis on liighigistamine?

Kaasasündinud liighigistamine (primaarne hüperhidroos) on higistamine tugevamal määral, kui on vajalik keha normaalseks soojusregulatsiooniks.

Arvatakse, et kuni 3% maailma elanikest kannatab tõsise liighigistamise ehk hüperhidroosi all. Mõnede uuringute kohaselt peab umbes 25% inimestest ennast vähemalt mingites olukordades „tugevateks higistajateks”.

Probleem algab tavaliselt lapse- või noorukieas, esinedes sagedamini peopesadel, taldadel või kaenla all.

Diffuussele ehk üle keha higistamisele on iseloomulikum hilisem algus ja konkreetne põhjus (sekundaarne hüperhidroos), mille korral botuliintoksiinist pole abi loota ja ravida tuleks pigem liighigistamise põhjust (kasvajaline, hormonaalne).

Mis on liighigistamise laserravi ja kellele on see mõeldud?

Üheks tõhusaimaks raviks on siiani olnud botuliintoksiini süstid, mis  blokeerivad närviülekande higinäärmetele ja tänu sellele peatub higistamine keskmiselt 4–12 kuuks. Kui aga patsient soovib vabaneda kaenlaaluste higistamisest jäädavalt ühe protseduuriga, siis on üheks kõige tänapäevasemaks lahenduseks laserravi. Üha suurem hulk arste peab Nd:YAG laserit heaks liighigistamise ravimeetodiks, eriti kui võtta arvesse protseduuri lihtsust ja kiirust (samuti minimaalset tüsistuste riski).

Aksillaarse hüperhidroosi laserravi on ohutu, tõhus ja minimaalselt invasiivne lahendus liighigistamise raviks. Laserravi on kõigist kirurgilistest tehnikatest kõige vähem invasiivne, väikseima armistumise ja taastumisajaga.

Liighigistamise raviks kasutame oma kliinikus Fotona Dynamis laseri 1064 nm Nd:YAG laservalgust aksillaarsete higinäärmete püsivaks hävitamiseks, kuumutades fotoselektiivselt higinäärmekude, kahjustamata seejuures ümbritsevat kude . Protseduur viiakse läbi kohaliku tuimastuse all ja kestab umbes 1 tund. Uuringute järgi on rahulolu pärast protseduuri umbes 86%.

Milles seisneb liighigistamise laserravi?

1. samm: ravitava piirkonna märkimine ja lokaalse tuimastuse teostamine. Selleks kasutatakse luminestsentsanesteesiat – peenikese kanüüli abil viiakse nahaalusesse koesse spetsiaalset tuimestusvedelikku, et protseduur oleks ohutu, valutu, efektiivne ning kõrvaltoimeteta

2. samm: naha alla sisestatakse peenike optiline laserfiiber ning läbi selle väljutatakse QCW 1064 nm Nd:YAG laserkiir, mis hävitab higinäärmed.

3. samm: hävitatud higinäärmed eemaldatakse spetsiaalse kanüüli abil.

Kui kaua kestab protseduurist taastumine?

Protseduur kestab umbes tund ja patsiendid võivad kohe naasta oma tavapäraste tegevuste juurde.

  • Võib esineda turset, valu ja verevalumeid, mis mööduvad 1 nädala jooksul.
  • Täielik taastumine toimub enamasti kuni 2 nädala jooksul.
  • Soovitame nädal aega vältida sauna, vanni, basseini ja intensiivseid treeninguid.

Broneeri aeg