Longevity - vananemist on võimalik pidurdada!

Ilukliinikud on olnud siiani mõeldud eelkõige neile, kes soovivad säilitada nooruslikku välimust ja parandada seeläbi enesekindlust. Seoses elanikkonna vananemisega on viimastel aastatel järjest enam hakatud rõhku panema ka sisemisele heaolule ja tervele pikaealisusele (healthy longevity), millest on lähiaastatel saamas ka esteetilise meditsiini üks võtmerolle.

Arusaam, et esteetiline meditsiin on kui eraldiseisev haru kaugel eemal “tavameditsiinist” on tänaseks ammu aegunud. Vastupidi - mida parem on inimese tervislik seisund, madal põletiku tase, kolesterooli tase, hormonaalne tasakaal jne, seda paremad on tulemused ka esteetilises meditsiinis. See kõik aga eeldab väga häid teadmisi tavameditsiinist ja kudede loomuliku paranemise protsessidest. Oleme oma kliinikus võtnud suunaks tervikliku lähenemise ehk me ei toeta vananemise pidurdamist ainult väljaspoolt, vaid ka seestpoolt väljapoole. Sest nooruslik välimus kui terve naha tunnus on üks kõige paremaid pikaealisuse näitajaid.

Bioloogilise vananamise põhjuste mõistmine võimaldab meil mõjutada vananemisprotsesse märgatavalt

Inimese vananemisest rääkides saab kasutada kaht mõistet: kronoloogiline vanus (aja möödumine inimese sünni hetkest ehk sinu tegelik vanusenumber) ning bioloogiline vanus  (määratakse füsioloogiliste näitajate, veres olevate biomarkerite ja funktsionaalse võimekuse järgi).

Kuigi me ei saa kronoloogilist vanust tagasi keerata, saame oluliselt mõjutada bioloogilist vanust. Ebatervislikud eluviisid võivad märkimisväärselt kiirendada bioloogilist vananemist, samas kui tervislik eluviis võib seda märgatavalt aeglustada ja isegi tagasi keerata! Näiteks mõjutavad bioloogilist vanust lähisuhted, treening, uni, stress, toitumine, hormoonid, mikrobioom, põletikulised protsessid kehas jne. 

Uus suund –  regeneratiivne esteetiline meditsiin

Regeneratiivne esteetiline meditsiin hõlmab lisaks nõustamisele ka personaalset rakuravi, biostimulante, lasereid, eksosoome, hormoone, peptiide, polünukleotiide, toidulisandeid, i/v vitamiine ja palju muud. Personaalse rakuraviga saame väga efektiivselt teostada naha noorendust, juuste kasvu stimuleerimist, akne- ja armiravi jne, kasutades patsiendi enda kudesid ja verekomponente (iPRF, PRP, SVR). Seetõttu on eriti oluline nende komponentide kvaliteet, mis algab tervislikust eluviisist, toitumisest, hormonaalsest tasakaalust ja paljust muust. Seega, mida parem on inimese tervislik seisund, seda paremad on tulemused ka esteetilises meditsiinis.

Reverse –  ilus seest ja väljast!

Dr Mari Laasma Laserravi- ja Ilukliinik astub sammu uude ajastusse, keskendudes nüüdsest ka pikaealisusele ja tervislikule vananemisele. Kuna tänaseks on teada fakt, et vananemise üheks peamiseks põhjuseks on kehas olev krooniline põletik (mis ka enamiku haiguste üheks peamiseks soodustavaks faktoriks), oleme keskendunud peamiselt just selle võimalikult varajasele avastamisele ja ravile.

Dr Laasma sõnul hõlmab ilukliinikute tulevik märksa enamat kui vaid kosmeetilisi protseduure. „Vananemine on bioloogiline protsess, mida saame oma elustiili ja valikutega aeglustada ja tagasi keerata, ning kus esteetilised protseduurid on vaid üks osa laiemast tervikust.“

Jagades teadmisi naha vananemise, une, stressi, naise hormonaalse tasakaalu, mikrobioomi, ülekaalu, lihastreeningu jm kohta avame ukse tervemasse ja elujõulisemasse tulevikku, kus „väärikalt vananemine“ saab uue tähenduse. Selleks ootame oma armsaid kliente osa saama ülipõnevast ja silmi avavast seminarist. Nimelt korraldab  Dr Mari Laasma Laserravi- ja Ilukliinik 12.06.24 seminari „Reverse – et ilu ja elu püsiks kauem“, et käsitleda tervislikku pikaealisust  ja arutleda, kuidas igaüks meist saab ka ise oma elu kvaliteeti parandada. Kohal on tuntud tegijad ilu ja tervise valdkonnast.