Nahaarsti/dermatoloogi konsultatsioon

  • Protseduuri kestvus:

    30min

  • Protseduuri hind:

    75€

Dermatoloog ehk nahaarst on spetsialist, kelle poole võib pöörduda kõigi erinevate nahahaiguste raviks. Muret võib valmistada akne, lööve kerenahal, küünte muutused või naha sügelus - dermatoloogi vastuvõtule on oodatud kõik, kes soovivad oma nahka üle kontrollida ning nahaga seotud küsimustele vastuseid saada. Põhirõhk on siin patsiendi probleemile mitmekülgsel lähenemisel, alustades haiguse diagnoosimisest ja selle olemuse lahtiseletamisest kuni baasnahahoolduse paika panemise ning vajadusel sobiva medikamentoosse ravi rakendamise ja jälgimiseni. Soovi korral on võimalik dermatoloogiga arutada ka erinevate naha kvaliteeti ja vananemist pidurdavate protseduuride sobilikkust. 

Lisaks erinevatele nahahaigustele tasub nahaarstile kindlasti näidata üle oma muutustega sünnimärgid ning nahale ilmunud uudismoodustised. Nahavähk on Eesti naiste enamlevinuim pahaloomuline kasvaja ning meestel sageduselt kolmandal kohal (https://cancer.ee/statistika-2/). Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) soovitab sünnimärkide kontrolli kord aastas. 

Enne esmast nahaarsti külastust on soovitatav nahale erinevaid retseptiravimeid mitte kasutada, vahetult enne (mõned tunnid) ei ole soovitatav nahka kreemitada. Näonaha probleemide korral tuleb arvestada ka visiidil meigi eemaldamisega. Küünte probleemidega tuleks küünelakk eemaldada mõned päevad enne visiiti.